Miło mi Was szanowne Koleżanki i Koledzy poinformować, że udało nam się po 5 latach przerwy zorganizować Trzecie Forum Dyskusyjne Mierniczych Górniczych. W dniach 7-9.06. 2018 spotkaliśmy się w przepięknej, leśnej scenerii Iwkowej (Beskid Wyspowy/ Małopolska), gdzie intensywnie dyskutowaliśmy, szkoliliśmy się w zakresie najnowszych technologii pomiarowych i wymienialismy się doświadczeniem. Forum zorganizował Polski Komitet ISM (R. Hejmanowski wraz z G. Patykowskim, W. Witkowskim, P. Sopatą) przy dużym wsparciu W.Kuźnickiego z MGGP Aero. Bezcenna była obecność mierniczych z kopalń PGG, KGHM, kop. Silesia, LW Bogdanka, kop. Kłodawa, kop. Wieliczka, PeBeKa, którzy siedzieli w sali obrad, zawzięcie dyskutowali, spierali się pomimo wspaniałej pogody za oknami. Wspierali nas w rozmowach koledzy z WUG (J. Orlof) i SUG (J. Skiba), którzy wnosili w nasze polemiki swoje doświadczenie prawne. byli też Koledzy z AGH, GIG i Politechniki Wrocławskiej, a nawet emerytowani pracownicy kopalń (to się nazywa aktywność !). W drugim dniu bardzo ciekawe szkolenie i prezentację nowoczesnych rozwiązań przedstawili Koledzy z firmy Leica i MGGP Aero (nasi sponsorzy).

Nie zabrakło również przyjemności pozaszkoleniowych w postaci wieczornych biesiad przy ogniu. Pogoda i nastroje dopisały. W sumie było nas 40 osób, co wydaje się optymalne.

Będziemy powtarzać tego typu Forum corocznie, bo zawsze jest o czym dyskutować, zwłaszcza że otoczenie technologiczne i przepisy prawne zmieniają się bardzo dynamicznie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przyjedzie jeszcze więcej Koleżanek i Kolegów także z innych firm górniczych. Spotkamy się zatem znowu na przełomie maja i czerwca. Do zobaczenia.