Szanowni Koleżanki i Koledzy,

walne zebranie PK-ISM (19.11.2018 r.) za nami. Wkrótce na naszej stronie internetowej znajdziecie zaktualizowane dane dot. Prezydium oraz Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Załączam też prezentację z naszego walnego zebrania. Proszę ją sobie pobrać tutaj (Sprawozdanie).

Na końcu prezentacji znajdziecie kalendarium wydarzeń konferencyjnych na przyszły rok. Jest tam także nasze forum dyskusyjne (5-7. czerwiec 2019), które wchodzi na stałe do kalendarza imprez organizowanych bezpośrednio i wyłącznie przez nasz Komitet.

Zgodnie z uchwałą, która zapadła na walnym zgromadzeniu, PK-ISM przekształca się w organizację bardziej otwartą. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie obejmować większość mierniczych górniczych czynnych w górnictwie i w innych typach firm. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zapisywania się. Wystarczy pobrać formularz i bez konieczności szukania członków wprowadzających wysłać podpisany do nas.

Dzięki temu łatwiej nam będzie zajmować się sprawami miernictwa, ale też reprezentować głosy środowiska w sprawach dla nas istotnych. Będziemy także działać szerzej, nie tylko na forum międzynarodowym.

Prace nad tymi zmianami podjął mały zespół Kolegów. Będziemy na bieżąco informawać wszystkich o postępach. Z innych informacji: 20.12.2018 r. planujemy zorganizowanie wspólnego posiedzenia Komisji 4 i Komisji 6 ISM w Pekinie. Pomysł narodził się bardzo niedawno, stąd dopiero teraz informuję o tym. Mam nadzieję, że będę miał coś ciekawego na temat wspólnych planów obu Komisji do opowiedzenia po powrocie z Chin.