Budynek Bacówki "Biały Jeleń" w Iwkowej, w którym toczyć się będą obrady 5 Forum Dyskusyjnego Mierniczych Górniczych 2023

Bacówka “Biały Jeleń”

Zaczynamy za 2 dni

5 Forum już za dwa dni, w środę 17.05. Tego dnia Bacówka w Iwkowej będzie czekać na Wasz przyjazd. Pokoje będą do dyspozycji od godz. 14:00. Jeszcze w środę czeka nas wystawa sprzętu geodezyjnego f-my Leica, no i garść nowości od Kolegów z MGGP Aero. Nasi sponsorzy będą z nami cały czas, gotowi do przeszkolenia chętnych w najnowszych technologiach. Co do środowego wieczora, to bez względu na pogodę planujemy kolację przy grillu z pysznymi potrawami z bogatego menu Bacówki. Na czwartek zapowiada się trochę chłodniejsza i deszczowa pogoda, ale my będziemy obradować pod dachem, przy dobrej kawie, herbacie oraz czymś słodkim, więc aura nam sprzyja. Bardzo Was proszę o nieformalny strój i dobre nastroje.

Tematy wiodące

Jak pewnie wiecie z rozesłanej mailem agendy, skupimy się na kilku tematach związanych z prawem i ochroną powierzchni. Są to:

  • “Opinie geologiczno- górnicze; wpływy eksploatacji poza granicami TG”
  • “Instrukcja nr 12 GIG – co w instrukcji powinno zostać zmienione jako nieaktualne, bądź nieprzystające do praktyki?”
  • “Projekt pomiarów deformacji w kopalniach – jakie powinno być podejście: ogólne czy szczegółowe? / w jaki sposób robią to obecnie kopalnie?”

Poza tym porozmawiamy o problemie technologiczno-organizacyjnym, który rodzi w Działach Mierniczych narastającą dyskusję i czasem staje się nawet kłopotem. Chodzi o temat, który roboczo sformułowaliśmy: “Chmura punktów i co dalej ?”. Będzie ciekawie, no i z pewnością pojawi się masa innych gorących tematów.

Nie mogę się doczekać, przyjeżdżajcie,

lasery pod ziemią

do zobaczenia