Kolejne, czwarte już Forum Dyskusyjne Mierniczych Górniczych odbyło się w dniach 12-14. czerwca 2019r.

Uczestnicy z lotu…drona

Obradowaliśmy w Iwkowej, w zaczarowanym miejscu Beskidu Wyspowego. Bacówka “Biały Jeleń” jest naszym miejscem i jeśli ktoś zna lepsze, to …chyba tutaj nigdy nie gościł. Forum dyskusyjne – wynalazek, który się sprawdza wspaniale.

Przez te dni, kiedy temperatury dochodziły do 34 stopni, dyskutowaliśmy oraz cieszyliśmy się swoim towarzystwem. PK-ISM przy wsparciu MGGP Aero i Leica Geosystems zaprosił swoich członków, Koleżanki i Kolegów z 9 firm górniczych, z 2 uczelni wyższych oraz sympatyków z całego kraju. Mieliśmy okazję gościć mocną reprezentację Wyższego Urzędu Górniczego a także OUG Gliwice. Rozwiązywaliśmy palące problemy na styku życia, pracy i prawa. Dyskusjom w sali obrad, ale i w kuluarach nie było końca.

Niektórzy uważają, że za rok nasza Bacówka nas wszystkich nie zdoła pomieścić. Zobaczymy i na pewno coś wymyślimy. Było upalnie, merytorycznie, przyjaźnie i co najważniejsze nikt się nie nudził. Kochani już dzisiaj myślmy o przyszłym Forum, a także o tematach dyskusji, no i tym co nas czeka w przyszłości. Geodeci górniczy są potrzebni i zawsze znajdą dla siebie miejsce w kraju i na świecie. Ewolucja technologii, sprzętu i zagadnień, które rozwiązujemy już w tych dniach wyraźnie się zaznaczyła. Bezzałogowce i permanentny monitoring, nowe wyzwania środowiskowe w kontekście planów ruchu zakładów górniczych i skaning laserowy w szybach i wyrobiskach górniczych. Precyzyjny skaning całych terenów górniczych z pułapu lotniczego i rewolucyjne rozwiązania w sprzęcie pomiarowym, to już dzisiaj. A co będzie “jutro” ? Ciekawe i emocjonujące.

Do zobaczenia za rok na 5 Forum Dyskusyjnym.

R